Pers en fittingen

Knelfittingen voor de waterleiding

Knelfittingen voor de waterleiding

Knelfittingen voor de waterleiding

Bonfix knelfittingen zijn compatibel met koperen buizen in verschillende hardheden: zacht (R220), halfhard (R250), en hard (R290). Deze buizen moeten voldoen aan de afmetingen volgens EN1057 en de wanddikte volgens KIWA BRL-K639/03. Bovendien zijn de eisen van NEN-EN 1254-2 opgenomen, wat betekent dat de knelfittingen voldoen aan strikte kwaliteitsnormen. Hierdoor zijn ze betrouwbaar en geschikt voor diverse installaties.

Hoe zit het met hergebruiken van eerdere verbindingen?

Knelfittingen kunnen eenvoudig gedemonteerd en opnieuw gemonteerd worden. Dit komt doordat de knelring om de buis vervormd is en op zijn plaats blijft. Let op: voor gasinstallaties zijn knelfittingen niet toegestaan (zie Bouwbesluit NPR 3378-11). De knelring wordt opnieuw bevestigd door de knelmoer handmatig aan te draaien en daarna een kwartslag extra. Om de knelring te verwijderen, kan deze schuin worden ingezaagd en vervolgens met een schroevendraaier worden opengebroken. Ook kan een waterpomptang gebruikt worden om de knelring van de buis te schuiven.

Keuren

Hoe werken de keuringen voor knelfittingen nou precies? De gangbare maten zijn voorzien van kwaliteitskeurmerk en/of GASTEC QA kwaliteitskeurmerk.
Zie hieronder de desbetreffende kolom.

Toepassingen

Bonfix knelfittingen zijn veelzijdig en geschikt voor verschillende toepassingen. Ze kunnen worden gebruikt in verwarmings-, water- en luchtleidingsystemen. Er is echter een kleine waarschuwing voor gebruik bij lage temperaturen: bij temperaturen van -20°C zijn de knelfittingen alleen toepasbaar als het systeem een mengsel bevat van maximaal 50% glycol. Dit is belangrijk om te voorkomen dat de leidingen beschadigd raken door bevriezing. Door deze beperking in acht te nemen, kunnen Bonfix knelfittingen veilig en effectief worden ingezet in diverse installaties.

hoe zit het met keuren (1)

Buizen in combinatie met knelffitingen van BONFIX:

Welke buizen zijn geschikt voor de knelfittingen van bonfix, onderstaand vind je een overzicht:

  1. Koperen buis DIN EN 1412 en EN 1057
  2. Zacht koperen buis in combinatie met een steunhuls, R220 (niet geschikt voor gas)
  3. Halfharde koperen buis, R250
  4. Harde koperen buis, R290

De dikte van de te gebruiken buizen moeten voldoen aan de volgende wanddikte (EN 1057):

 

Bekijk aanbevolen categorieën

CV-Ketel (559)

Fittingen (464)

Knelfitting Messing (277)

Persfitting (80)